مهارت کسب بازاریابی گاهی بیشتر از اصل فناوری ارزشمند است

مهندس امیری‌نیا رئیس هیئت‌مدیره موسسه دانش‌بنیان برکت:

مهارت کسب بازاریابی گاهی بیشتر از اصل فناوری ارزشمند است

مهندس امیری‌نیا رئیس هیئت‌مدیره موسسه دانش‌بنیان برکت به‌عنوان یکی از سخنران‌های آیین اختتامیه مجموعه رقابت‌های مهارت سنجی فن آورد در این جلسه گفت: ما به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های ستاد فرمان حضرت امام برنامه‌هایی داریم طبق قواعد مجموعه‌هایی که نخبه‌ها را پیدا و معرفی می‌کنند را تحت حمایت خود قرار دهیم.

وی افزود: اولین کاری که از ما خواسته‌شده این است که در سال آینده صد متخصص موردنیاز دانشگاه‌ها را به استخدام خود دربیاوریم و این کار بدون شک تا سال آینده عملیاتی خواهد شد.

امیری‌نیا اضافه کرد: با توجه اینکه عمده‌ترین دغدغه خانواده‌ها در حال حاضر استخدام فرزندانشان است ما سعی می‌کنیم در حوزه‌های تحت مدیریت خود از نخبگان حداکثر استفاده را بکنیم.

وی گفت: ۱۰ سال پیش از بنیاد فرانهافر آلمان تیمی به ایران آمد و از جمع‌های عادی دانشجوی جوان ما بسیار هیجان‌زده شد تازه جمع‌های این‌چنینی ما را هم ندیده بودند.

رئیس هیئت‌مدیره موسسه دانش‌بنیان برکت با اشاره به اینکه سرمایه نیروی جوانی که کشور ما در اختیار دارد هرروز در حوزه‌های مهم نقش‌های اثرگذاری دارند، ادامه داد: ما باید نیروهای خوب خودمان را جذب کنیم تا بتوانیم اکوسیستم مرتبط با زیست‌بوم خود را قدرتمندتر کنیم. فکر نکنیم در هر کاری فن‌آوری کل کار است.

وی افزود: قسمت اعظمی از کارها که باید مهارت کسب کنیم بازاریابی، روانشناسی مخاطب و سرمایه‌گذاری است. ما در این مهارت‌ها توانایی نداریم. خیلی از شرکت‌ها لزوم این موارد را هنوز متوجه نشده‌اند.

امیری‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: نباید خیال کنیم هر کس یک برنامه‌نویس خوب است و یک برنامه مناسب نوشت کار تمام است. باید به فکر کاربردی کردن فناوری‌ها باشیم. چنین برنامه‌هایی مثل فن آورد بهترین راه‌حل برای حل این مشکل است که می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*