معرفی سرویس مسابقه برای پروژه های طراحی

تا امروز اگر نیاز به هر کاری داشتید می توانستید یک پروژه ایجاد کنید تا فریلنسرها برای انجام پروژه شما، پیشنهاد ارسال کنند.

اما از امروز علاوه بر ایجاد پروژه، برای خدمات طراحی مانند لوگو، طراحی قالب سایت، طراحی بیلبورد، بروشور یا ابزار تبلیغاتی می توانید برای ۳۵ هزار طراح در پونیشا، مسابقه ایجاد کنید.

مسابقه چیست و چطور کار می کند؟

در این پست به صورت خیلی خلاصه روش کار مسابقه را توضیح می دهیم، ولی برای راهنمایی بیشتر می توانید به بخش راهنما مراجعه کنید یا از بخش پشتیبانی سوال بپرسید.

از امروز کارفرمایان می توانند برای پروژه های طراحی خود در پونیشا مسابقه ایجاد کنند. این کار به آنها کمک می کند تا بتوانند همزمان با افراد بیشتری روی پروژه طراحی خود کار کنند تا سریع تر به طرح مورد علاقه خود دست پیدا کنند. طبیعتا هزینه مسابقه برای کارفرمایان بیشتر از ایجاد پروژه خواهد بود و باید جایزه ای در نظر بگیرند تا طراحان حرفه ای علاقمند شوند برای مسابقه طرح ارسال کنند.

ایجاد مسابقه

اما فقط مبلغ جایزه مهم نیست و توضیحات مسابقه بسیار مهم است. باید به خوبی توضیح دهید چه چیزی نیاز دارید، مشتریان شما چه کسانی هستند، و طرح های نمونه مورد علاقه خود را آپلود کنید. اگر قرار است از رنگ خاصی استفاده شود مشخص کنید. مشخص کنید در کجا طراحان آزادند از خلاقیت خود استفاده کنند و چه چارچوب هایی باید رعایت شود. این کار کمک می کند تا اگر طراح نیاز شما را خوب درک کرد و ایده منحصر به فردی داشت، برای شما ارسال کند.

مسابقه، سرویسی جدیدی در دنیا نیست. سایت هایی مانند ۹۹designs و DesignCrowd در دنیا به خوبی این سرویس را ارائه می دهند.

در پونیشا مبلغ جایزه برای مسابقه از یک میلیون تومان شروع می شود. هزینه های مسابقه می بایست زمان ایجاد مسابقه واریز شود ولی اگر شما برنده ای برای مسابقه انتخاب نکنید، پس از پایان مسابقه، مبلغ جایزه به حساب شما بازگردانده می شود.

البته به غیر از مسابقه گارانتی. مسابقه گارانتی مسابقه ای است که کارفرما گارانتی می کند حتما یک نفر را به عنوان برنده انتخاب خواهد کرد. این کار کمک می کند طراحان حرفه ای تر و بیشتری وارد مسابقه شوند!

کارهایی که پس از ایجاد مسابقه می بایست انجام دهید

زمان مسابقه در پونیشا ۱۵ روز می باشد. یعنی طراحان ۱۵ روز فرصت دارند تا طرح های خود را ارسال کنند. محدودیتی برای ارسال طرح وجود ندارد و شرکت در مسابقه برای همه طراحان رایگان می باشد (برای شرکت در مسابقه نیاز به ارتقا حساب نیست).

۱- پس از ایجاد مسابقه، طراحانی که می شناسید را به مسابقه خود دعوت کنید و مسابقه خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک قرار دهید تا طراحان بیشتری با مسابقه شما آشنا شوند. پونیشا نیز مسابقه شما را برای بیش از ۳۵۰۰۰ طراحی که در پونیشا ثبت نام کرده اند ارسال می کند.

۲- هنگامی که طرح جدیدی دریافت می کنید، بلافاصله از طریق ایمیل یا اطلاعیه در اپلیکیشن موبایل مطلع خواهید شد. طرح را بررسی کنید و نظر خود را به طراح اعلام کنید تا در صورت نیاز طراح بتواند تغییراتی که مد نظر شماست را اعمال و طرح جدیدی برای مسابقه شما ارسال کند.

همینطور می توانید طرح ها را رتبه بندی کنید. این کار کمک می کند تا طراحان متوجه شوند چه طرحی نظر شما را بیشتر جلب کرده و طرح های بعدی را بر همان اساس ارسال کنند.

رتبه بندی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، طرح ها بر اساس سلیقه کارفرما رتبه بندی شده و کارفرما می تواند طرح ها را بر اساس نیاز خود دسته بندی و مرتب سازی کند.

همه طرح ها شماره دارند. وقتی با طراح درباره طرحی صحبت می کنید، می توانید از این شماره استفاده کنید چون ممکن است یک طراح برای شما طرح های زیادی ارسال کرده باشد.

با کلیک روی طرح می توانید جزئیات فایل را مشاهده کنید و با کلیک روی … در گوشه باکس طرح (تصویر زیر) می توانید طرح را رد، برنده را مشخص، یا گفتگو با آن طراح را باز کنید.

امکانات طرح

گفتگو برای طراح وقتی باز می شود که شما به طرح رتبه دهید یا برای طراح پیام ارسال کنید. پس از آن طراح می تواند به پیام شما پاسخ دهد. وقتی طرح را رد می کنید طراح متوجه می شود و توضیحات شما را می خواند. طراح همچنان این امکان را داراست که طرح های جدیدی برای شما ارسال کند.

انتخاب برنده

همانطور که گفتیم زمان مسابقه ۱۵ روز است ولی بعد از ۵ روز از زمان مسابقه، می توانید برنده را انتخاب کنید. اگر برنده انتخاب شود، مسابقه بسته می شود و طراحان جدید نمی توانند طرح ارسال کنند.

بعد از ۱۵ روز مسابقه بسته می شود و شما ۵ روز مهلت دارید تا برنده را انتخاب کنید. اگر برنده انتخاب نشود و مسابقه گارانتی نباشد مبلغ جایزه به حساب شما باز می گردد و اگر در مسابقه شما کمتر از ۵ طراح شرکت کرده باشند، هزینه خدمات پونیشا نیز به حساب شما بازگردانده می شود.

وقتی که برنده را انتخاب می کنید، وارد میزکار می شوید (مانند پروژه) و مبلغ جایزه برای طراح بصورت پرداخت امن در میزکار موجود است. طراح می بایست فایل های اصلی طرح (فایل های وکتور، فتوشاپ یا تصاویر با کیفیت بالا) را به شما تحویل دهد (برای شما در میز کار آپلود کند) و سپس شما پرداخت امن را برای طراح آزاد کنید.

چطور بررسی کنم طرح کپی نباشد

همه طراحان موظف هستند در مسابقه های لوگو، تصویر سازی و آیکون تصاویری که ۱۰۰% خود طراحی کرده اند را آپلود کنند. استفاده از کلیپ آرت و تصاویر آماده به هیچ عنوان در مسابقات مجاز نیست.

مراحلی که می توانید تشخیص دهید یک طرح اصل است یا نه را در زیر فهرست می کنیم:

  • اول از خود طراح بپرسید تا اگر در طراحی از المان هایی استفاده کرده است که طراحی خودش نیست به شما اطلاع دهد.
  • شما می توانید از سایت TINEYE برای جستجو تصاویر مشابه با تصویر خود استفاده کنید.
  • آپلود تصویر در جستجوی تصویر گوگل نیز کمک می کند تا اگر تصویر مشابهی در وب باشد آن را پیدا کنید.
  • اگر تصویری نزدیک با طرح دریافتی پیدا کردید با طراح خود مطرح کنید.

همین امروز پروژه طراحی خود را با ایجاد مسابقه از طریق هزاران طراح در پونیشا انجام دهید.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*