بلند و دست‌یافتنی

کوچکترین شرکت‌کننده فن آوردی که تنها پانزده سال دارد از آرزوهایش می گوید

آرزو های بلند و دست‌یافتنی

روز آخر مسابقه فن آورد متوجه حضور یک نوجوان گیلانی در قسمت برنامه‌نویسی موبایل شدیم. جالب بود که از بقیه شرکت‌کنندگان هم سریع‌تر کار خود را به اتمام رسانده بود.

ابتدا اضطراب مصاحبه مانع از حضورش شد، بعدازاینکه کاملاً آرام شد، قبول کرد که مصاحبه کند. در موقع حرف زدن هم کاملاً مشخص بود که گیلانی است و لهجه گیلانی را گاهی چاشنی صحبتش می‌کرد و البته به‌شدت سریع حرف می‌زد.

آن‌قدر جالب حرف می‌زد که عده‌ای که از آن قسمت سالن رد می‌شدند می‌ایستادند و با دقت به حرف‌های این نوجوان پانزده‌ساله گیلانی گوش می‌دادند. سید خرسند شاهی که اولین باری بود که اولین باری بود در مسابقات فن آورد شرکت می‌کرد.

در ابتدا از سؤال مسابقه‌اش گفت که باید یک برنامه ثبت و به اشتراک‌گذاری خاطره‌ها بود که می‌تواند با لیست مخاطبین خودش خاطره‌ها را پیدا کند.

شاهی ادامه داد: من در این مسابقه برای رسیدن به نتیجه شرکت کرده‌ام حالا برای برنده شدن هر چه خدا بخواهد. البته سطح مسابقات واقعاً بالابود.

این نوجوان پانزده‌ساله افزود: من از کلاس چهارم ابتدایی برنامه‌نویسی را شروع کردم و نزدیک هفت سال است که در این عرصه فعالیت می‌کنم.

شاهی در پاسخ به فعالیت‌های گذشته‌اش گفت: من چند مورد اپلیکیشن برای جاهای مختلف ازجمله مرحله اول فن آورد نوشته‌ام. در رشت هم برای چند مدرسه، اپلیکیشن مدیریت مدرسه نوشته‌ام و با آن‌ها قرارداد بستیم که الآن مورداستفاده است.

این دانش‌آموز گیلانی در مورد علایقش ادامه داد: خودم بامطالعه وب‌سایت‌ها با برنامه‌نویسی آشنا شده‌ام و البته همیشه سعی می‌کنم بیشتر برنامه‌هایی می‌نویسم که حالت اپلیکیشن باشد تا برای بیشتر مردم قابل‌استفاده باشد.

شاهی با اشاره به اینکه علاقه دارد شغل آینده‌اش در همین زمینه باشد، گفت: اگر بتوانم دوست دارم خودم یک شرکت تأسیس کنم و حتماً درسم را تا آخر ادامه می‌دهم. سرگرمی من روزانه برنامه‌نویسی و مطالعه است. یکی از معلم‌های ما در مدرسه گفت که مسابقه فن آورد در دانشگاه شریف در حال برگزاری است و من هم با اینجا آشنا شدم.

وی در پایان اضافه کرد: این مسابقه دید من را نسبت به برنامه‌نویسی عوض کرد و توانستم ارتباط بیشتری را با اساتید این عرصه برقرار کنم. فکر می‌کنم اگر کسی علاقه به برنامه‌نویسی و مطالعه واقعاً کافی داشته باشد می‌تواند در این مسابقه حضورداشته باشد.

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*