انتخاب رییس شورای علمی فن‌آورد به عنوان عضو خارجی آکادمی ملی مهندسی آمریکا

دکتر سعید سهراب‌پور رییس شورای علمی فن‌آورد، رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف و بنیاد ملی نخبگان و عضو هیئت علمی دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف در ۷ ماه فوریه ۲۰۱۹ میلادی به عنوان عضو خارجی آکادمی ملی مهندسی آمریکا انتخاب شد.

 

به نقل از پایگاه اینترنتی آکادمی ملی مهندسی آمریکا، در ماه فوریه ۲۰۱۹ میلادی، این آکادمی ۸۶ عضو جدید و ۱۸ عضو خارجی را برگزیده است.

 

بر اساس گزارش این پایگاه اینترنتی، هم اکنون این آکادمی دارای بیش از ۲۰۰۰ عضو آمریکایی و خارجی می‌باشد.

انتخاب به عضویت در NAE یکی از بالاترین افتخارات در زمینه‌های مرتبط با مهندسی است و اغلب به عنوان گرامیداشت دستاوردهای یک عمر فعالیت اعطا می‌شود؛ و آکادمی ملی مهندسی آمریکا، دکتر سعید سهراب پور، استاد دانشگاه صنعتی شریف را به دلیل فعالیت‌های ایشان به عضویت در این آکادمی انتخاب کرده است.

 

آکادمی ملی مهندسی (NAE) موسسه‌ای غیرانتفاعی و دولت ساخته در ایالات متحده است که در سال ۱۹۶۴ میلادی تاسیس شد. این آکادمی به عنوان یک آکادمی ملی از اعضایی تشکیل می‌شود که توسط اعضای کنونی براساس دستاورهای ممتاز و پیوسته خود در تحقیق دست اول خود برگزیده می‌شوند. فرآیند انتخاب اعضای جدید هم‌اکنون سالانه است.

 

اعضای NAE باید رسماً شهروندان ایالات متحده باشند، به غیرشهروندانی که در NAE انتخاب شوند «وابسته خارجی» گفته می‌شود.

بنا بر اعلام سایت NAE، این آکادمی بیش از ۲۰۰۰ عضو و وابسته خارجی و افراد حرفه‌ای ارشد در کسب و کار، دانشگاه‌ها و دولت دارد که توسط اعضا انتخاب شده‌اند که جزو موفق‌ترین مهندسین جهان هستند.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*